Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

 

Başkonsolosluğumuz 12.10.1973 tarihinde faaliyete başlamıştır. Bünyesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği, Ticaret Ataşeliği ve İdari ve Sosyal İşler Ataşeliği bulunan Başkonsolosluğumuz,1992 yılından itibaren “Level 8, 24 Albert Road, South Melbourne VIC 3205” adresinde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Ayrıca, Viktorya eyaletine ilaveten, Güney Avustralya, ve Batı Avustralya’da yaşayan vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunulabilmesini teminen Perth ve Adelaide’de Fahri Konsoloslarımız atanmıştır.

Başkonsolosluğumuz görev çevresinde Viktorya, Batı Avustralya, Güney Avustralya ve Tasmania eyaletleri yer almaktadır.

 
Hikmet Şengenç
Başkonsolos (MM)
12.10.1973-24.10.1977
Ali Toros
Başkonsolos (MM)
31.10.1977-02.10.1981
Niyazi Kalenderli
Başkonsolos (MM)
27.10.1981-01.04.1984
Ali Sahir Armaoğlu
Başkonsolos (MM)
01.04.1984-29.03.1988
Atilla Sunay
Başkonsolos (MM)
29.03.1988-28.11.1991
Muzaffer Eröktem
Başkonsolos (MM)
28.11.1991-12.11.1993
Hüseyin Cengiz Sanay
Başkonsolos (MM)
12.11.1993-30.10.1997
Deniz Özmen
Başkonsolos (MM)
30.10.1997-12.10.2001
Hasan Sevilir Aşan
Başkonsolos (MM)
12.10.2001-01.10.2005
İhsan Sakarya
Başkonsolos (MM)
01.10.2005-23.09.2006
Mustafa Aykut Sezgin
Başkonsolos (MM)
01.10.2006-31.05.2008
Aydın Nurhan
Başkonsolos (MM)
22.08.2008-21.12.2011
Seyit Mehmet Apak
Başkonsolos (MM)
01.09.2012-08.10.2014
Mehmet Küçüksakallı
Daire Başkanı (MM)
15.10.2014-