Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türkiye Bursları Lisans Başvuruları 2014 , 30.04.2014

Türkiye Bursları Lisans Burs Programları, tüm ülkelerden başarılı uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki lisans çalışmaları için Türkiye Cumhuriyeti devlet kurumları tarafından sağlanan burs programlarıdır.

Türkiye Bursları Lisans Programları kapsamında adaylara şu programlar sunulmaktadır:

 

Bölgesel Lisans Burs Programları

İbn-i Sina Sağlık Bilimleri Burs Programı

Yunus Emre Türk Dili Burs Programı

İlahiyat Burs Programı 

 

Adaylar, geçmiş eğitimleri ve gelecekteki akademik hedeflerine uygun olarak burs programlarından yalnızca birine başvuru yapabilecektir.

 

Türkiye Bursları, kazanan adaylara hem burs hem de bir programa kabul hakkını aynı zamanda sunmaktadır. Burs kazanan adaylar, başvuru esnasında tercih etmiş olduğu programlardan birine yerleştirilmektedir.

 

Türk üniversitelerindeki pek çok program Türkçe eğitim dilinde verilmektedir. Ancak bazı üniversite ve programlar İngilizce, Fransızca veya Almanca dilinde eğitim imkanı sunmaktadır. Bu dillerde eğitim almak isteyen adaylar, bu diller için gerekli uluslararası düzeyde kabul edilen bir dil belgesini sağlamak durumundadır. Ayrıca yabancı dilde eğitim veren bu üniversite ve programların bir çoğu, GRE, GMAT vb. uluslararası sınav sonuçlarını kayıt şartı olarak aramaktadır. Adaylar kayıt esnasında üniversite ve program seçerken yabancı dil ve programın özel şartlarını kontrol edebilir.

 

Bursun Kapsamı

 

Aylık burs (lisans için 550 TL)

Üniversite harcı

1 yıl Türkçe dil eğitimi

Ücretsiz devlet yurdu

Gidiş-dönüş uçak bileti

Sağlık sigortası

 

Detaylı üniversite ve program listeleri ile sıkça sorulan sorulara ulaşmak için Türkiye Burslarının internet sitesi ziyaret edilebilir : www.trscholarships.org

 

http://www.turkiyeburslari.gov.tr/index.php/tr/haberler/681-2014-turkiye-burslari-lisans-burs-programlari-basvurulari-basliyor

Saygıyla Duyurulur

T.C. Melburn Başkonsolosluğu


İlgili Dosyalar :

- Türkiye Bursları Lisans Programları 2014.pdf