Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Viktorya’da Üniversiteye Giren Öğrencilerimiz İçin Atusa İle Düzenlenen Ödül Töreni , 29.05.2014

VİKTORYA’DA ÜNİVERSİTEYE GİREN ÖĞRENCİLERE

ATUSA İLE ÖDÜL TÖRENİ

Viktorya’da Eyaletinde Liseyi başarıyla bitiren (Victorian Certificate of Education-VCE) ve Viktorya Eyaletinde üniversiteye girmeye hak kazanan Türk uyruklu öğrencilere ve velilerine, T.C. Melburn Başkonsolosluğu ikametgahında, 19 Mayıs 2014 günü "Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı" bağlamında, Melburn'da faaliyet gösteren Avustralya Türk Öğrenciler Birliği (ATUSA) ile birlikte bir ödül töreni düzenlenmiştir. 

Yaklaşık 50 civarında öğrencinin yansıra, velilerinin, okul temsilcilerinin ve öğretmenlerin katıldığı törende öğrencilerimizin başarısı kutlanmış, Başkonsolosluğumuz ve ATUSA tarafından hazırlanan başarı belgeleri gençlerimize takdim edilmiştir. Tören kapsamında genel başarı sıralamasında ilk üçe giren ve Türkçe’de en yüksek puanı alan öğrencilerimize,  Avustralya Türk İş Konseyi (ATBC) tarafından hediye çekleri verilmiş ve Avustralya’da Çanakkale savaşları konusunda faaliyet gösteren Friends of Gallipoli (FOG) isimli sivil toplum kuruluşu tarafından “Gelibolu/ANZAC çıkarması” konusunda birer kitap hediye edilmiştir.

Bu vesileyle, öğrencilerimizin akademik başarıları teşvik edilmekte ve ATUSA çatısı altında Türk öğrenciler olarak ortak çalışmalarda bulunarak sivil toplum çalışmalarına katkıları desteklenmektedir.