Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. Melburn Başkonsolosu S.mehmet Apak'ın Ramazan Bayramı Mesajı , 25.07.2014

T.C. MELBURN BAŞKONSOLOSU S. MEHMET APAK’IN

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Değerli Vatandaşlarım ve Soydaşlarım,

Ramazan Bayramına sizlerle birlikte bu yıl da idrak etmenin mutluluk ve sevincini yaşıyorum. Bayramın görev bölgemizde yaşayan tüm vatandaş ve soydaşlarımız için sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum. 

 

Ülkemizden binlerce kilometre uzakta, yeni ülkenizde kutladığımız bayramlar, çok kültürlü Avustralya ortamında kültürümüzün yaşatılmasında büyük bir rol oynamaktadır.  Toplumumuzun güzel hasletleri arasında yeralan sevgi, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma gibi duyguların bayram vesilesiyle paylaşılacak olması, kuşkusuz genel Avustralya toplumuna da olumlu yansıyacak ve aramızdaki birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirecektir. Bayramlarımız paylaştıkça değer kazanacağından, bu güzellikleri paylaşmanızı temenni ediyor ve yetişmekte olan yeni nesillerimize güzel örf ve adetlerimizi aktarmamızın faydalı olacağına inanıyorum.

 

Bölgemizde yaşanan acıların bir an önce son bulmasını temenni eder, Ramazan Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar; başta ülkemiz ve Avustralya olmak üzere tüm dünya insanları için barış, huzur ve refah getirmesini, aile ve sevdiklerinizle mutlu bayramlar geçirmenizi diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Seyit Mehmet Apak
Başkonsolos