Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. Melburn Başkonsolosu Sayin S.mehmet Apak’in Kurban Bayrami Mesaji , 07.10.2014

Saygıdeğer Vatandaşlarım ve Soydaşlarım,


Kurban Bayramına sizlerle birlikte idrak etmenin mutluluk ve sevincini yaşıyorum. Bayramın görev bölgemizde yaşayan tüm vatandaş ve soydaşlarımız için sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum. 

Ülkemizden binlerce kilometre uzakta, çok kültürlü Avustralya ortamında kültürümüzün yaşatılmasında büyük bir rol oynamaktadır.  Toplumumuzun güzel hasletleri arasında yeralan sevgi, şefkat, dayanışma ve birlik duygularının bayram vesilesiyle paylaşılacak olması, kuşkusuz genel Avustralya toplumuna da olumlu olarak yansıyacaktır. Ülkemizin bulunduğu coğrafyada akan kanın bir an evvel durmasını, bölgenin hak ettiği istikrar ve barışa acilen kavuşmasını, hızlı yaşanan global gelişmelerle birlikte dünya genelinde artan kutuplaştırıcı önyargıların süratle son bulmasını temenni ediyorum. Güzelliklerin paylaşıldıkça çoğalacağını hatırlayarak, birbirimize sevgi ve saygıyı göstererek, yetişmekte olan yeni nesillerimize olumlu gelenek, örf ve adetlerimizi aktarmalıyız.

Görev dönemimde son bayram mesajımda, Kurban Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar; başta ülkemiz ve Avustralya olmak üzere tüm dünya insanları için barış, huzur ve refah getirmesini diler,  saygı ve sevgilerimi sunarım.

S. Mehmet Apak
Başkonsolos