Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Tc Melburn Başkonsolosu Sayın Mehmet Küçüksakallı'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı. , 29.10.2014

Değerli vatandaşlarımız ve soydaşlarımız,

Bu yıl 91. kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutlarken, Cumhuriyetimizin Anayasamızda belirtilen nitelikleri ve amaçları doğrultusunda her geçen gün güçlenmesinden ve ilerlemesinden onur ve mutluluk duyuyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, değerli silah arkadaşları ve Türk milletinin tüm fertleri ve imkanları seferber edilerek kazanılan Milli Mücadelemiz 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, 91 yıldır, dünyada barışı, dayanışmayı, adalet ve refahı savunmakta; diğer ülkelerin içişlerine ve egemenliğine saygı göstermekte, uluslararası hukuku, evrensel insani değerleri, insan hak ve özgürlüklerini her şeyin üstünde tutan bir politikayı desteklemektedir.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın milli kimliklerini ve değerlerini korumak suretiyle Avustralya toplumuna uyum sağlamalarıyla, bu değerlerimizi genç nesillere başarıyla aktararak, ülkemizi en olumlu şekilde temsil ettiklerini görmekten memnuniyet duyuyorum.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, değerli silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Görev bölgemizdeki bütün vatandaşlarımızın, sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını şahsım, ailem ve mesai arkadaşlarım adına kutlarım.

En iyi dileklerimle.

Mehmet Küçüksakallı
Başkonsolos