Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Mehmet Küçük Sakallı'nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı , 25.11.2014

Değerli öğretmenlerimiz,

Eğitim ve öğretim, Cumhuriyetimizin   ve kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün  önem verdiği  konuların başında   gelmektedir. 

Bu alanda en ağır  ve  önemli görev öğretmenlerimiz  tarafından üstlenildiğinden, 24 Kasım günü ülkemizde “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Görev bölgemizde, büyük bölümü  Viktorya eyaletinde   görevli  Türkçe öğretmenlerimiz, Avustralya’daki  Türk  toplumunun ülkemiz  kültürüyle  bağlarının güçlü  tutulmasında  en önemli  unsur  olan Türkçemizin  ve kültürümüzün  yeni kuşaklara öğretilmesinde sabır  ve gayretle çalışmakta; ayrıca  Avustralya-Türk   toplumunca kurulan  okullarda  görev yapan öğretmenlerimiz Melburn’daki   toplumumuzun  gençlerini en  güncel bilgi ve  teknolojik yeteneklerle donatıp, çok  kültürlü yaşamın yaratıcı,  girişimci  ve çevresiyle barışık bireyleri olarak yetişmeleri  için gayret  sarfetmektedirler.   

Bu çalışmalarını bundan  sonra  da  büyük bir coşku, heyecan ve sevgiyle  sürdüreceklerine inandığımız  öğretmenlerimize bu kutsal görevlerinde  başarılar  dilerim. 

Bu duygularla, şahsım ve öğretmen olan eşim ve mesai arkadaşlarım adına siz saygıdeğer öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en içten duygularla kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Mehmet Küçüksakallı 

T.C. Melburn Başkonsolosu