Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Meb Türkçe Öğretimi Semineri , 29.01.2015

MEB TÜRKÇE ÖĞRETİMİ SEMİNERİ

Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızın/soydaşlarımızın çocuklarına Türkçe dersleri veren Türk kökenli mahallen atanmış öğretmenlere yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2009 yılından bu yana ülkemizde "Türkçe Öğretimi Semineri” düzenlenmektedir.

Bu Seminerlerin 7.cisinin, 27 Temmuz - 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Seminerin gerçekleştirileceği yer ile programa ilişkin bilgiler, katılımcıların sayısının belirlenmesinden sonra bildirilecektir.

Katılımcıların uluslararası ulaşım giderlerinin katılımcılar tarafından, ülkemizdeki iaşe-ibate masrafları ise seminer süresinde MEB tarafından karşılanacaktır.

Seminere katılacak öğretmenlerin belirlenmesinde, katılımcıların bu seminere ilk kez katılıyor olmaları ve Türkçe Dersi öğretimiyle görevli olmaları, ayrıca, halihazırda görevde bulunmaları gerekmektedir.

Görev yapmakta olan mahallen atanmış öğretmenlerin seminere katılabilmelerini teminen, öğretmenlerin “isim” ve “iletişim bilgilerinin” (telefon, e-posta, adres) bir örneği ekte sunulan katılımcı formuna yazılması suretiyle eksiksiz doldurulan anılan formların, 6 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuza iletmeleri gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur. 

T.C. Melburn Başkonsolosluğu


İlgili Dosyalar :

- MEB Seminer Katılımcı Formu.pdf