Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Bati Avustralya’da Yerleşik Vatandaşlarimiza Yönelik Gezici Konsolosluk Hizmeti , 23.05.2014

Batı Avustralya’da yerleşik vatandaşlarımızın konsolosluk işlemlerine yönelik olarak ve Batı Avustralya’da toplumumuzla temaslarımızın arttırılmasını teminen Başkonsolosluğumuzca gezici konsolosluk hizmeti başlatılmaktadır.

 

Bu çerçevede, Başkonsolosluğumuzca ilk gezici konsolosluk hizmeti 6-8 Haziran 2014 tarihlerinde Perth şehrinde, Batı Avustralya Türk İslam Derneği’nde verilecektir.

 

Gezici konsolosluk hizmetinin süresinin vatandaşlarımızın ihtiyacına göre belirlenmesi ve hizmetin derneklerimizin ofis imkânlarından sırayla yararlanılarak yerine getirilmesi öngörülmektedir. 

 

Başkonsolosluğumuzun ziyareti sırasında, ilk etapta, vatandaşlarımızın müracaatları önceden hazırlanacak formlar vasıtasıyla yerinde kabul edilecek ve konsolosluk harçları bilahare Başkonsolosluğumuza ulaştırıldıktan sonra (Money Order) müracaat işleme konulacak ve makbuz düzenlenerek ilgili evrak vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır.

 

Gezici konsolosluk hizmeti sırasında konsolosluk işlemi yaptırmayı düşünen vatandaşlarımızın ziyaretimiz öncesinde 03 9696 6046-66 numaralı telefonlarımızdan Yakup Eroğlu ile temasa geçmeleri uygun olacaktır.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.