Türkiye Cumhuriyeti

Melburn Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

İlim Kolejinden Şükran Ziyareti , 25.07.2014

İLİM KOLEJİNDEN ŞÜKRAN ZİYARETİ

İlim Koleji öğrencileri, Türkiye’ye bu yıl Nisan ayında gerçekleştirdikleri kültür-eğitim gezisi çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmelerinde kendilerine gösterilen destekten dolayı teşekkürlerini sunmak için, T.C. Melbourne Başkonsolosu Seyit Mehmet Apak’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Aynur Şimşirel refakatinde gerçekleşen şükran ziyaretinde, Nisan ayında Türkiye’ye giden tüm öğrencileri temsilen sekiz öğrenci ve bir öğretmen hazır bulundu.

Okul Müdürü Aynur Şimşirel, Türkiye’ye gerçekleştirdikleri kültür gezisi programının 
öğrenciler için son derece yararlı geçtiğini, programın farkındalık düzeylerini artırdığını gördüklerini, önümüzdeki dönem benzer programların devamına sıcak baktıklarını ve Sayın Başbakan tarafından kabul edilmiş olmalarının öğrenciler nezdinde fevkalade olumlu etki yaptığını kaydetmiş ve gösterilen destek için Başkonsolosluğa öğrencilerin şükranlarını sunmuştur.

Başkonsolos Apak, Avustralya’da yaşayan öğrencilerin Türkiye ile bağlarının güçlendirilmesinde destek olmaktan memnuniyetini ifadeyle; öğrencilerimizin iyi entegre olarak Avustralya’da yaşamın her sahasında bulunmasının ve genişlemekte olan okulun başarılarının devamının önemine dikkat çekmiştir.